Albumpresentatieshow met band in poppodium PX Volendam op 9 oktober
‘Carouser’ is het tweede album van de veelzijdige Volendamse rootsmuzikant Niels Buijs en nu uit. De opvolger van ‘The Lowlands’ (2024) is ten opzichte van het debuut in meerdere opzichten een ontwikkeling; van een meer folky singer-songwritersound naar een dynamisch bandgeluid, waarin Buijs tekstueel ook de horizon verbreedt. Muzikaal biedt ‘Carouser’ een brede waaier aan stijlen, van heartland rock tot melancholische folk en doorleefde country en blues uit de Missisippi Delta tot swingende Memphis soul. Niels Buijs presenteert ‘Carouser’ op 9 oktober samen met The Barfly’s, de band bestaande uit muzikanten die hem ook bijstonden in de studio.
Waren de liedjes op ‘The Lowlands’ nog allemaal autobiografisch, tijdens het schrijfproces voor opvolger ‘Carouser’ leerde Buijs meer om zich heen te kijken voor inspiratie. Het uitgaansleven in Volendam speelde hierin een grote rol. Buijs’ eigen ervaringen hierin en verhalen van mensen om hem heen. In de letterlijke betekenis van het woord staat de albumtitel voor iemand die houdt van uitbundig drinken en luidruchtig feestvieren. Buijs las het woord in een boek en toen ontstond het idee om een album te maken met verhalen over mensen die allemaal in dezelfde kroeg zouden kunnen zitten. Buijs is geรฏntrigeerd door de – soms donkere – onderstroom die mensen naar de kroeg drijft; om het leven te vieren, maar soms ook om zich te verdoven voor eenzaamheid, verdriet of verslaving. Toen hij keek naar het materiaal wat hij al had viel het allemaal op z’n plek. Met dit kader in het hoofd schreef hij de overige liedjes en rondde hij het album af.
Buijs is een groot fan van Bruce Springsteen, maar wijlen Justin Townes Earle en diens songwriting en geluid inspireerde hem het meest om singer-songwriter te worden. Andere invloeden betreffen Zach Bryan, Ryan Adams en Jason Isbell. ‘Carouser’ is een gevarieerd album met eigentijdse americana in een mix van krachtige heartland rock, melancholische folk, doorleefde country en blues uit de Missisippi Delta en swingende Memphis soul. Die rijke variatie is dynamisch en met overtuiging vastgelegd in de studio door een aantal gekwalificeerde muzikanten, met een stevig fundament van drums, bas en gitaar waarop smaakvol is doorgebouwd met toetsen, blazers, banjo en viool.
Links
| [Back to TOP] |





Geen opmerkingen:
Een reactie posten