Met hun onvoorspelbare liveoptredens en nummers als âZurĂźck zum Betonâ en âIndustriemädchenâ zorgde S.Y.P.H. eind jaren 70 voor ophef - als een van de bands die rond het DĂźsseldorfse Ratinger Hof teksten in het Duits begon te schrijven. De band brak vanaf het begin met genreconformistische verwachtingen en leende net zozeer van rock, punk en kraut als van het dadaĂŻsme en de realiteit van het dagelijks leven.
Na het de eerste twee S.Y.P.H. albums die eind vorig jaar verschenen komen er 4 april nog 3 S.Y.P.H. albums aan! Waaronder deze Pst! Heel byzonder!
Eind jaren zeventig van de vorige eeuw ontstond in DĂźsseldorf de band S.Y.P.H. Misschien stond die afkorting wel voor Smashed Yankee Pummels Homo, misschien ook wel niet, niemand weet het nog zeker. Wat The Fall voor Engeland was, dat was S.Y.P.H. voor Duitsland. Een cult-band, maar mede vanwege de teksten in het Duits, invloedrijk en baanbrekend. Alle leden waren enorme fans van CAN, de beste Duitse groep allertijden. Dus het was geweldig dat CAN-lid Holger Czukay in de CAN-studioâs Pst, het tweede volwaardige S.Y.P.H.-album, wilde produceren. En na een onwennige eerste dag in de studio bleek dat geweldig te klikken. Nu is Pst gelukkig opnieuw uitgebracht en er is nog steeds maar ĂŠĂŠn conclusie mogelijk. Het is niets meer of minder dan een meesterwerk. Met een hoofdletter M.
Tracks:
- 01 Euroton
- 02 Einsam in Wien (lustlos)
- 03 Moderne Romantik
- 04 Lametta
- 05 Modell
- 06 Alpha & Vieta
- 07 Nachbar
- 08 Regentanz
- 09 Stress
- 10 Do the Fleischwurst
Geen opmerkingen:
Een reactie posten