<script> <style> ". ". ".

•Uitgelicht

Jovin Webb keert terug met Son of a Sinner .

Van Chicago blues tot Americana: Sean Webster’s Blues All-Nighter laat alle kanten van de blues horen

   Op zaterdag 6 maart 2027 staat Rabo Theater De Meenthe in Steenwijk opnieuw  volledig in het teken van de blues. Tijdens de vierde editie van Sean Webster’s Blues All-Nighter  komen uiteenlopende stijlen samen op drie podia. Van rauwe bluesrock en authentieke  Chicagoblues tot soul, roots en Americana. Met zeven acts, waaronder de Canadese headliner  The Bros. Landreth, belooft het festival opnieuw een veelzijdige muzikale belevenis te worden.

 

• Van Chicago blues tot Americana: Sean Webster’s Blues All-Nighter laat alle kanten van de  blues horen 

 Op zaterdag 6 maart 2027 staat Rabo Theater De Meenthe in Steenwijk opnieuw  volledig in het teken van de blues. Tijdens de vierde editie van Sean Webster’s Blues All-Nighter  komen uiteenlopende stijlen samen op drie podia. Van rauwe bluesrock en authentieke  Chicagoblues tot soul, roots en Americana. Met zeven acts, waaronder de Canadese headliner  The Bros. Landreth, belooft het festival opnieuw een veelzijdige muzikale belevenis te worden. 

In slechts enkele jaren heeft Sean Webster’s Blues All-Nighter een vaste plek veroverd op de  Nederlandse blueskalender. Wat het festival bijzonder maakt, is niet alleen de internationale  line-up, maar vooral de combinatie van verschillende bluesstijlen en de ongedwongen  festivalsfeer. Bezoekers kunnen vrij rondlopen tussen de drie podia en zo kennismaken met  zowel gevestigde namen als verrassende muzikale ontdekkingen. 

Een breed palet aan bluesstijlen 

De vierde editie laat opnieuw horen hoe veelzijdig de blues kan zijn. Met Julian Sas en Ben Poole  staan twee indrukwekkende gitaristen op het programma. Sas behoort al ruim dertig jaar tot de  Europese bluesrocktop en keert met zijn album Miles and Memories terug naar de klassieke  triobezetting. De Britse Ben Poole staat bekend om zijn virtuoze gitaarspel, waarin techniek en  emotie samenkomen. 

Voor liefhebbers van traditionele blues brengt Big Dave & The Dutchmen de authentieke sound  van Chicago naar Steenwijk. Een heel ander geluid komt van Marlon Pichel, die met zijn rauwe  stem en energieke mix van soul, rhythm-and-blues en rock-'n-roll een eigen plek binnen het  genre heeft veroverd. Ook Jo & Lazy Fellow zorgt voor afwisseling met een combinatie van  countryblues, eigen nummers en verrassende interpretaties van bekende klassiekers. 

Exclusieve Nederlandse show van The Bros. Landreth 

Een van de bijzondere namen op het programma is The Bros. Landreth. De Canadese broers Joey  en Dave Landreth behoren tot de internationale top van de hedendaagse roots- en  Americanamuziek. De tweevoudig JUNO Award-winnaars schreven bovendien Made Up Mind,  het nummer waarmee Bonnie Raitt in 2023 een Grammy Award won. 

Hun optreden tijdens Sean Webster’s Blues All-Nighter is extra bijzonder: Steenwijk is tijdens  hun tour de enige Nederlandse halte. Daarmee krijgt het festival een exclusieve internationale  headliner op het programma. 

Sean Webster pakt uit met een bijzondere Blues Explosion 

Ook naamgever Sean Webster heeft voor de vierde editie iets bijzonders in petto. Traditiegetrouw  opent hij zijn eigen festival, maar ditmaal doet hij dat met Sean Webster’s Blues Explosion.  Speciaal voor deze gelegenheid wordt zijn vaste band uitgebreid met een blazerssectie  bestaande uit saxofonist Peter Lieberom, trompettist Sander Zweerink en trombonist Bert  Pfeiffer. 

De drie muzikanten hebben hun sporen ruimschoots verdiend en speelden onder meer bij  Candy Dulfer, The Ramblers, het Glenn Miller Orchestra en het Jazz Orchestra of the  Concertgebouw. Dankzij deze uitbreiding krijgt Webster de mogelijkheid om nummers te spelen  die al lange tijd op zijn verlanglijst staan. Ook zijn eigen repertoire krijgt met de toevoeging van de  blazers een nieuwe muzikale dimensie. Het resultaat wordt een eenmalige show, speciaal  samengesteld voor zijn eigen festival.

Drie podia, รฉรฉn grote bluesbeleving 

Sean Webster’s Blues All-Nighter draait niet alleen om de artiesten op het podium. Juist de  combinatie van liveoptredens, muzikale ontdekkingen en de ontspannen sfeer maakt het festival  bijzonder. Vanaf 15.45 uur verandert De Meenthe in een bruisende ontmoetingsplek voor  bluesliefhebbers uit binnen- en buitenland. 

Ook op culinair gebied is er volop keuze. Op verschillende plekken in De Meenthe zijn  foodstands en barren te vinden, waar bezoekers terechtkunnen voor een hapje en een drankje.  Voor wie uitgebreider wil dineren, is er de mogelijkheid om vooraf een tafel te reserveren voor het  festivalbuffet in het theaterrestaurant. Zo is alles aanwezig om onbezorgd te genieten van een  complete festivaldag. 

Sean Webster’s Blues All-Nighter vindt plaats op zaterdag 6 maart 2027 in Rabo Theater De  Meenthe in Steenwijk. Tickets kosten € 45,- en zijn verkrijgbaar via  

www.seanwebstersbluesallnighter.com. 

 
 
 

TOP

Geen opmerkingen: