![]() |
In Memoriam: Earth & Fire-zangeres en Idols-gezicht Jerney Kaagman op 79-jarige leeftijd overleden |
Kaagman overleed op 31 juli. De uitvaart heeft op haar verzoek donderdagmiddag in besloten kring plaatsgevonden.
De zangeres werd in 1969 gevraagd bij de Haagse popgroep Earth & Fire. Een enorm succes: Kaagman bereikte tweemaal kortstondig de hoogste positie in de Top 40 รฉn de Top 30 met Memories en Weekend. De band ging in 1983 uit elkaar, waarna ze twee soloalbums maakte. In 1987 maakte Earth & Fire een korte comeback. Kaagman was later voorzitter van Stichting Conamus, die tegenwoordig Buma Cultuur heet.
Jerney Kaagman. © BrunoPress/Patrick van Emst
Kaagman maakte in 2012 bekend dat ze sinds 2007 aan de ziekte van Parkinson leed. De zangeres kreeg tijdens haar tijd bij Idols (van 2002 tot 2008) vaak te horen dat ze emotieloos keek. Dat bleek achteraf te verklaren door haar ziekte. Datzelfde jaar stopte ze definitief met optreden.
Kaagman stond in 2017 na lange tijd weer op het podium met de overige bandleden van Earth & Fire. Ze nam met onder meer de broers Chris en Gerard Koerts en de drie voormalige bassisten Theo Hurts, Bert Ruiter en Hans Ziech de cd-box Memories in ontvangst. Ze kregen het eerste exemplaar van de box, met alle albums die Earth & Fire maakte, tijdens de premiรจre van een voorstelling over de band.







Geen opmerkingen:
Een reactie posten