<script> <style> ". ". ".

•Uitgelicht

 

Tips and MUST to SEE voor de 28e editie van Ribs & Blues

 

Tips and MUST to SEE voor de 28e editie van Ribs & Blues

Op zaterdagavond 23 mei in het hart van Raalte op het festivalterrein “De Domineeskamp

Bij deze Ribs & Blues editie kunnen deze twee bands JesperJesper en Hayler wel eens de verrassingen zijn waar men nog wel even over na praat!

Marienheem:  De 28e editie van Ribs & Blues begint op zaterdagavond 23 mei in het hart van Raalte op het festivalterrein “De Domineeskamp” 

De eerste namen die werden gedropt waren niet de minste namen want niemand minder dan Robert Cray komt Raalte op stelten zetten met zijn Blues/Roots muziek en zeker zal hij ook de knoepert van de hit ”Right Next Door” van het album ‘Strong Persuader” ten gehore brengen

Op diezelfde avond om het geheel compleet te maken met  “Ilse de Lange” en de 10-koppige Amerikaanse soul band “Tower of Power” en als afsluiter BEACH BOYS’  BEST!

Als deze soul en pop dampen zijn opgetrokken komen de eerste en tweede  pinksterdagen aanbod met een vol programma, wat te bedenken is met bluesrock legende “Walter Trout” die de weg naar Raalte ondertussen wel uit zijn hoofd kent. 

Nieuwkomer uit Canada  “BYWATER CALL” maakt een soulvolle mix van blues en rock met als grote troef frontvrouw Meghan Parnell, en niet te vergeten dit sublieme album “Sunshine”

 En opnieuw op het programma de “ZAC SCHULZE GANG” speelde de Delta Stage in 2025 gewoon  plat en mag nu de Mainstage plat spelen.

Komt dan de blues niet tot leven op de 28e editie? Zeker want niemand minder dan de Three-time Grammy® Award-winning blues legend ”BOBBY RUSH” komt naar Raalte maar er zullen nummers voorbij komen van zijn laatste album “ Young Fashioned Ways” wat gewoon geweldig klinkt

Uit Engeland komt deze band  “JAYLER” met hun rock uit de tijd wat doet denken uit  jaren zeventig, en met de stem van “James Bartholomew” die doet denken aan Greta Van Fleet en in de jongere jaren aan Led Zeppelin. waarvan in mei hun debuutalbum”Voices Unheard” zal verschijnen.

Uit de USA komt de zoon van Gregg Allman, “Devon Allman”samen met een groot scala aan artiesten, waaronder Jimmy Hall, bekend van Wet Willie en Jeff Beck, die bekendstaat om zijn vurige mondharmonicaspeler en krachtige zang. 

De Indie rockers van “The Fatal Flowers” komen naar Raalte voor een optreden nadat de club reรผnie van 2019 een succes was keren The Fatal Flowers in 2026 terug op het podium in Raalte

Ook een beetje vreemde eend in deze editie is toch wel “JESPER JESPER” Jesper Albers die normaal de drumkit hanteert bij de Paceshifters maar die nu met eigen band een andere koers vaart met zijn Alt/Country stijl. Uiteraard wordt er nummers gespeeld van hun debuut EP “Keep An Eye Out” en uiteraard van hun nieuwe album “Soul For Sale” deze  kan zo in de categorie van albums die overtuigen door vakmanschap en consistentie.

Over Country gesproken, ook deze “CW STONEKING” doet Raalte aan.

Ook bands uit Nederland worden niet vergeten een mooie greep uit de blues/rock/southern rock scene.

Deze Dordrechtse band “MINKO” met hun country soul roots geluid komen naar Raalte , Leif de Leeuw Band (Leif is tien keer op rij uitgeroepen tot beste blues-rock gitarist van de Benelux) , The Hoochies  de winnaars van de Dutch Blues Challenge 2025. Livin Blues, en de Bintangs die tevens afscheid nemen na een lange staat van dienst. 

Dit jaar voor het eerst een Ribs en Blues camping in mijn eigen dorpsomgeving “Marienheem”

Men kan wel weer spreken van een hoog Ribs & Blues Roots  gehalte.  Sjapoo voor al die mensen van de Ribs & Blues die het toch elk jaar weer fiksen om een groot festival neer te zetten voor een mooi en schappelijk prijsje.

Must om te Zien: Devon Allman Blues Summit, Robert Cray, Tower of Power, Zac Schulze Band, Bobby Rush, Joanne Shaw Taylor, Bywater Call, Walter Trout, Jayler en uiteraard de BINTANGS om deze waardig uit te zwaaien.

Bij deze Ribs & Blues editie kunnen deze twee bands JesperJesper en Hayler wel eens de verrassingen zijn waar men nog wel even over na praat!

 Harrie Huisman / www.fotosbluesrock.nl of https://fotosbluesrockandmore.blogspot.com/

[Back to TOP]

Geen opmerkingen: