<script> <style> ". ". ".

•Uitgelicht

 

BLUES@THE CASTLE WEER TERUG VAN WEGGEWEEST

BLUES@THE CASTLE WEER TERUG VAN WEGGEWEEST

Na acht jaar afwezigheid is Blues@theCastle terug! Op zondag 26 april vormt het historische Kasteel Duurstede opnieuw het sfeervolle decor voor een middag vol bruisende blues. Tussen 14.00 en 17.00 uur zorgen twee sterke acts voor een wervelende, non-stop bluesshow.

Met Livin’ Blues – de legendarische band uit het roerige Den Haag van de jaren ’60 – en Claptones, die een swingende ode brengen aan Eric Clapton, één van de grondleggers van de Engelse blues.

BLUES@THE CASTLE WEER TERUG VAN WEGGEWEEST

Na acht jaar afwezigheid is Blues@theCastle terug! Op zondag 26 april vormt het historische Kasteel Duurstede opnieuw het sfeervolle decor voor een middag vol bruisende blues. Tussen 14.00 en 17.00 uur zorgen twee sterke acts voor een wervelende, non-stop bluesshow. Met Livin’ Blues – de legendarische band uit het roerige Den Haag van de jaren ’60 – en Claptones, die een swingende ode brengen aan Eric Clapton, één van de grondleggers van de Engelse blues.

Kasteel Duurstede
De oorsprong van het kasteel gaat terug tot de vroege 13e eeuw, toen het geslacht Van Abcoude hier een versterkt huis bouwde. De markante donjon uit die tijd staat nog altijd fier overeind. In de 15e eeuw gaf bisschop David van Bourgondië het kasteel zijn grandeur met een ingrijpende verbouwing. Na een laatste uitbreiding in de 16e eeuw volgde verval, waarna het uitgroeide tot de romantische ruïne die we vandaag kennen. Juist die rijke historie en karaktervolle sfeer maken het kasteel tot de perfecte plek voor rauwe, doorleefde blues.

Livin’ Blues
Eén van de grote namen uit de Nederlandse blueshistorie, onder leiding van frontman en mede-oprichter Nicko Christiansen. De band brak in de jaren ’60 door in beatstad Den Haag met hits als Wang Dang Doodle, LB Boogie en Black Liza. Tot op de dag van vandaag spelen zij hun kenmerkende blues-boogie, rock en shuffle op podia in binnen- en buitenland.
De blijvende populariteit blijkt uit optredens in onder meer Moskou, Warschau, Boedapest, Berlijn en zelfs Jakarta. In 2008 werd Livin’ Blues opgenomen in de Dutch Blues Hall of Fame en uitgeroepen tot beste internationale bluesband in Polen. Special guest is de onlangs met een Dutch Blues Award bekroonde gitarist Bas Paardekooper.

Claptones
Onder aanvoering van Ronn van Etten brengt Claptones een ode aan Eric Clapton, met nummers als White Room (Cream), Riding with the King (B.B. King) en klassiekers als Cocaine en I Shot the Sheriff. Een mix van swingende en gevoelige muziek, met wervelend toetsenwerk en uiteraard het nodige gitaargeweld.

Nederblues
Onlangs verscheen het rijk geïllustreerde boek Nederblues, over de gouden jaren van de Nederlandse blues vanaf 1965. Een periode waarin bands als Cuby + Blizzards, Bintangs, Livin’ Blues, Brainbox en de Oscar Benton Blues Band een geheel eigen geluid ontwikkelden. Tijdens het optreden van Livin’ Blues is mede-auteur Ben Maarleveld aanwezig voor promotie, verkoop en signeren van het boek.

Praktische informatie
Zondag 26 april 2026, 14.00 – 17.00 uur, Kasteel Duurstede, Langs de Wal 16, Wijk bij Duurstede Entree: €20,- Tickets via www.bluesinwijk.nl

Parkeren bij het kasteel in het stadspark is niet toegestaan. Gratis parkeren kan bij het sportveld (Lekdijk Oost 12) en het parkeerterrein aan de Havenweg (ca. 10 minuten lopen).

[Back to TOP]

Geen opmerkingen: