
Simon McBride - The Fighter.
Release: 27 Mei
EarMusic / V2 Records
27 mei is het zover en komt het eerste soloalbum van gitarist Simon McBride genaamd âThe Fighterâ uit via earMUSIC/V2 Records. âThe Fighterâ is het resultaat van hard werken, van jarenlange ervaring op de weg en in de studio. Het album is klassieke kwaliteitsrock met ongelooflijke gitaarstukken en zware, ritmische percussies. Het heeft sterke melodische elementen die in je hoofd blijven hangen, die zowel zijn vroege invloeden weerspiegelen die hem inspireerden om gitaar te spelen als de muzikale reis die hij sindsdien heeft gemaakt. De nummers zitten vol hoop en positiviteit. Elke noot op deze plaat betekent iets voor Simon en zijn band en dat voel je.
Met het album in het vooruitzicht bracht McBride vorige week de derde single van zijn album uit genaamd âDonât Dareâ. Samen met de single kwam ook een bijbehorende video.
McBride komt uit Belfast in Noord-Ierland, een plek die resoneert met de muzikanten zoals Gary Moore, Rory Gallagher en bands als Thin Lizzy, Stiff Little Fingers en uiteraard U2. Hij speelde op tournee met de band van Ian Gillan, de Don Airey-band en ex-leden van Whitesnake als onderdeel van Snakecharmer. Simon is door niemand minder dan Ian Gillan van Deep Purple geprezen als "one of the best guitar players in the world.â
Momenteel vervangt Simon Steve Morse in Deep Purple, die vanwege een familieaangelegenheid tijdelijk een pauze heeft genomen van zijn positie bij de band. Joe Satriani die in 1993 en 1994 met de band speelde, zei in een interview met eonmusic het volgende; âSimon is a great call for that, so thatâs really greatâ, he said; âI mean, the band is close to Simon, and Simonâs a great guitaristâ.
Dit album is de perfecte kans voor Simon om naam te maken en te schitteren in de rockwereld! Classic Rock Music UK en Powerplay Magazine hebben beide Simonâs album al met top ratings beoordeeld. âAs talented as Simon is, you feel he should be better knownâ - Powerplay (9/10). Opgenomen in de legendarische Chameleon Studios in Hamburg, heeft dit album alles wat een goed rockalbum nodig heeft... âThe Fighterâ voelt als het ontbrekende stuk die hem naar de top zou kunnen brengen, vlak naast de legendarische gitaarhelden, waar hij thuishoort.
Tracklist: 01. Donât Dare 02. Show Me How to Love 03. Kingdoms 04. The Fighter 05. High Stakes 06. Let Me Go 07. 100 Days 08. King of The Hill 09. Just Takes Time 10. Trouble 11. Back to You 12. The Stealer |
![]() |
Voor meer informnatie: Marissa Brand - Press & promotion intern marissa.brand@v2benelux.com
Geen opmerkingen:
Een reactie posten