Een paar maanden geleden kwam Luther Dickinson met zijn North Mississippi Allstars met hun nieuwe album “Still Shakin”, Nu komt Luther Dickinson alweer met een nieuw album “Dead Blues Vol. 1”.
Afgelopen week ging Dickinsons versie van het nummer "One Kind Favor" van Blind Lemon Jefferson in première in Relix Magazine.
https://relix.com/blogs/song_premieres/detail/song-premiere-luther-dickinson-covers-blues-standards-from-grateful-deads-catalog-shares-blind-lemon-jeffersons-one-kind-favor-ft-datrian-johnson
Luther Dickinson heeft officieel zijn aankomende album Dead Blues Vol. I aangekondigd, dat op 17 oktober 2025 uitkomt via Strolling Bones Records
Dead Blues Vol. I speelt zich ergens af tussen de Mississippi Delta en de ruimte en herinterpreteert een scala aan traditionele bluesnummers uit de catalogus van de Dead met een gedurfd experimenteel klankpalet. De nummers hier vertonen weinig gelijkenis met hun voorouders; de muzikale basis is meer Memphis-funk en jazz dan blues en folk, en de melodieën zijn volledig getransformeerd om te matchen. Alleen de teksten zijn grotendeels ongewijzigd gebleven, en het resultaat is een opwindend avontuurlijk werk dat zowel vernieuwing als behoud combineert.
De set van negen nummers werd geproduceerd door de tienvoudig voor een GRAMMY Award genomineerde Dickinson en is een verzameling bluesnummers die de Grateful Dead gedurende hun hele carrière hebben uitgevoerd door Blind Lemon Jefferson, Bo Diddley, de Mississippi Sheiks, Willie Dixon en anderen. Het album bevat vocalen van Datrian Johnson, evenals een groot aantal speciale gasten, waaronder Phil Lesh's zoon Grahame Lesh, Steve Selvidge van The Hold Steady, Dickinsons broer en bandleden van de North Mississippi Allstars, Cody Dickinson, Ray Ray Holloman (Eminem) en anderen.






Geen opmerkingen:
Een reactie posten