<script> <style>

•Uitgelicht

  Bertolf & Nomden - All Good Things  Ribs & Blues 2026    

Wat waren de mooiste albums van 2025 ? • Stuur te eigen TOP 10 op naar • fotosbluesrock(at)gmail.com

Release: Lucius - Lucius

 

Artiest/Band: Lucius

  • Album: Lucius
  • Release: 02 May 2025
  • Label: Wildewoman Music/V2 Records
  • Format: CD/LP/DL
  • Genre: Indie-Pop, Alternatief,Pop

Gedurende hun veelgeprezen carrière zijn Holly Laessig en Jess Wolfe van Lucius uitgegroeid tot een van de meest gewilde samenwerkingspartners in de populaire muziek. Ze hebben opgetreden en opgenomen met.......

Gedurende hun veelgeprezen carrière zijn Holly Laessig en Jess Wolfe van Lucius uitgegroeid tot een van de meest gewilde samenwerkingspartners in de populaire muziek. Ze hebben opgetreden en opgenomen met artiesten zoals Joni Mitchell, Brandi Carlile, John Legend, The Killers, Harry Styles, Sheryl Crow en vele anderen. Nu, met de release van Lucius , staan ​​ze klaar voor een langverwachte doorbraak, want ze keren terug met een plaat die hen bevestigt als een muzikale kracht op zich.

Geproduceerd door Dan Molad van Lucius , markeert het nieuwe album de cirkel rond voor de groep (Laessig, Wolfe, Molad en Peter Lalish ) die terugkeert naar hun roots en schrijft en opneemt zonder externe invloeden – de eerste keer sinds hun debuut meer dan tien jaar geleden. In deze elf nummers verkent Lucius diep persoonlijke onderwerpen, zoals relaties, verdriet en de complexiteit van het leven, met een kwetsbaarheid die alleen mogelijk is dankzij het familiaire karakter van de band. 

Terugblikkend op het project vertelt Lucius: " Ons vierde studioalbum is met z'n vieren, net zoals we voor het eerst samen als band begonnen met opnemen. Het is rauw en eerlijk en voelt als thuiskomen; iets dat diep resoneert in dit moment van ons leven. We zijn thuis in zoveel betekenissen van het woord; de afgelopen jaren zijn we begonnen met wortelen schieten, levenspartners vinden, gezinnen stichten en tuinen aanleggen. We hebben honden (je hoort ze op de achtergrond als je goed luistert). We schreven liedjes over het leven en relaties. We namen ze op in onze thuisstudio's. We zagen het begin en einde van levenscycli tijdens het maken van deze plaat, de schoonheid en kwetsbaarheid van de menselijke ervaring. Het is dus niet meer dan passend dat dit album een ​​titel voor zichzelf heeft; het is ons verhaal, wie we nu zijn en hoe we hier zijn gekomen. Welkom in onze huiskamer."

Bovendien reflecteert de groep op "Gold Rush": "'Gold Rush' is die verslavende zoetheid om van te houden. De achtbaan van hoogte- en dieptepunten. Het zoete gevoel van 'ik kan er geen genoeg van krijgen, ik kan er niet mee leven' dat je steeds weer terug laat komen voor meer. Het is energie en lef: huilende gitaren, een zware backbeat, dynamische vocalen die van couplet naar refrein gaan - van mild naar krachtig - spelen mee met de band en het sentiment van de tekst weerspiegelen."

Ter ere van de nieuwe muziek gaat Lucius dit voorjaar op " The Gold Rush Tour ", met onder meer stops bij XX . Zie hieronder voor het volledige tourschema. Tickets voor de tour zijn vanaf dinsdag 11 februari om 10:00 uur lokale tijd in de voorverkoop verkrijgbaar. De algemene kaartverkoop start op vrijdag 14 februari om 10:00 uur lokale tijd. Meer informatie is te vinden op www.ilovelucius.com . 

Lucius bevat samenwerkingen met een paar goede vrienden – Adam Granduciel ('Old Tape') van The War on Drugs, Taylor Goldsmith ('Stranger Danger') van Dawes, Madison Cunningham ('Impressions') en Ethan Gruska ('Impressions') – en bijdragen van Luke Temple (elektrische gitaar, 'Do It All For You'), Rob Moose (strijkers, 'At the End of the Day') en Evan Smith (fluiten, 'At the End of the Day'). Het album werd opgenomen in Los Angeles in Altamira Sound en Sounds Like a Fire Studios, waarvan de laatste helaas is getroffen door de recente bosbranden in de omgeving van Los Angeles.

Lucius , hun vierde studioalbum, is de opvolger van het veelgeprezen album Second Nature uit 2022 , geproduceerd door Brandi Carlile en Dave Cobb. Het album werd met overweldigende bijval ontvangen en de Los Angeles Times prees het album: "verblindend... Second Nature ontgint een jaren 80-popgeluid met weelderige synths en strakke discogrooves onder de lasergestuurde vocalen van de vrouwen", terwijl Variety verklaarde: "met Second Nature ... zijn ze niet langer zes meter of zelfs maar een paar meter verwijderd van het sterrendom, maar heroveren ze de schijnwerpers voor zichzelf" en Relix riep uit: "verbluffend... een meesterwerk van tien nummers, een slimme pop." Onlangs vierde Lucius het tienjarig jubileum van hun debuutalbum Wildewoman  met de release van  Wildewoman (The New Recordings) - een uitgebreide versie van het album met nieuwe versies van de twaalf originele nummers, waaronder samenwerkingen met vrienden Carlile, Marcus Mumford en Devon Gilfillian.   
 

Voor meer informatie: Stefan.Hayes@V2Benelux.com

Geen opmerkingen: